INFO: +420 572 646 121 | ou@obec-banov.cz

25. června 2024 | Bánov

Nadpis článku

Sportovní den v Bánově : Výsledky

V sobotu odpoledne 22.června 2024 se konal na víceúčelovém hřišti Sportovní den pro žactvo ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.
Soutěž pořádala Tělocvičná jednota Sokol Bánov a Obec Bánov. Do soutěží se přihlásilo celkem 29 žáků a žákyň v mladší kategorii (1.-5. třída) a stejný počet žactva byl i ve starší kategorii (6.-9. třída).
Výkonnostně byla soutěž ale rozdělena do 4 kategorií – 1.-2. třída, 4.-5. třída, 6.-7.třída a 8.-9. třída. Soutěžilo se ve sportech jednotlivců i družstev. A tak si všichni mohli vyzkoušet čtyřboj (sprint, běh, hod a skok), starší pak stolní tenis „Ameriku“. V soutěži družstev se mladší přetahovali lanem a hráli přehazovanou, starší pak dali oblíbený volejbal a dvě dvojice si vyzkoušeli basketball street. Hrálo se a sportovalo celé odpoledne a bylo příjemně, počasí nám přálo. Se soutěžemi jsme končili po půl sedmé večerní a v sedm bylo vyhlášení vítězů.
Ti byli odměněni za své výkony medailemi a diplomy, kterými je dekorovali organizátoři z řad Sokola Bánov. Obec Bánov pak přidala hodnotné věcné ceny, které vítězům předal místostarosta Obce Marián Čubík. Obec nadto přidala ještě vítězná dětská šampáňa a Sokol Bánov každému startujícímu předal účastnický list, kde byly zaznamenány a vyhodnoceny výkony jednotlivých sportujících. Tabulku vítězů najdete v příloze.
Sportovní odpoledne v této podobě proběhlo v Bánově poprvé, a tak organizátoři i startující
získávali potřebné zkušenosti. Všeobecný pocit organizátorů byl, že akce se vydařila a vynaložené úsilí stálo za to. A pokud bude z řad žactva o akci zájem, rádi ji zorganizujeme znovu.
V kategorii jednotlivců – čtyřboji se do soutěže přihlásilo nejvíce prvňáčků a druháků. Celkem jich bylo 17, z toho prvňáčků bylo šest. To nás velmi těší. Pravda, na stupně vítězů žádný z prvňáčků nedosáhl a jisté zklamání bylo znát. Ale věříme, že čas úspěchů současných prvňáčků teprve přijde.
Na závěr jedno velké poděkování. Sokol Bánov děkuji paní učitelce Martině Pavlíčkové za zápis účastníků na Sportovní odpoledne v Základní škole. Byla to velká a zásadní pomoc, protože nešlo jen o zápis, ale i o propagaci soutěže.
Díky patří všem, co pomáhali s organizací soutěží. A také bánovské sportovní mládeži a jejím podporovatelům, to oni svými výkony a povzbuzováním vytvořili místy bouřlivou atmosféru a obecně dobrou náladu.